Historie

Naše začátky sahají do roku 1994

Jindřich Lippert,  Dopravní zdravotní služba – Horní Maršov zahájila svou činnost v roce 1994 na základě výběrového řízení, které proběhlo v roce 1993 při okresním úřadě Trutnov. Při samotném spuštění provozu jsou k dispozici pouze čtyři vozy. Z toho tři vozy Škoda 1203 a jeden vůz Lada Niva 1400 určený pro návštěvní službu lékaře LSPP.

Postupem času se vozový park s příchodem nových značek aut na český trh začal obměňovat. Vozy značky škoda 1203 nahradilo Mercedes Benz Vito, Volkswagen Transportér T4. S těmito vozy jsme obhospodařovali tzv. rajón Krkonoš.

V roce 1999 bylo absolvováno výběrové řízení pro získání registrace v regionu Trutnov – což samozřejmě znamenalo navýšit počet vozidel a zaměstnanců o jednou tolik, nežli jsme měli.  S velkým zadlužením a nejistotou se povedlo tuto dobu přestát.

V roce 2011 jsme své působení rozšířili i do oblasti Dvora Králové nad Labem a jeho okolí – samozřejmě to opět znamenalo navýšit počet sanitních vozů a zaměstnanců.

V dnešní době jsme moderní společností, která obhospodařuje velikou část Královéhradeckého kraje.  Máme velmi propracovaný vlastní centrální dispečink, který spolupracuje s dispečinkem Zdravotnické záchranné služby Hradec Králové. Náš dispečink je s non-stop režimem a zaměstnáváme cca 25 zaměstnanců.

Nabízíme moderní vozový park a řádně vyškolený personál